Rozhovor s Dominikem Šmídem

    1.Dominiku, jak jsi spokojený s umístěním vašeho mužstva po odehraném podzimu?

Spokojený určitě nejsem, asi jako celý náš tým. Od prvního kola jsme se drželi v první trojce, ale závěr podzimu nám vůbec nevyšel a najednou je z toho ztráta 9 bodů.

 

2.Kudy vedli tvé fotbalové kroky, než si skončil v Sokole Sezimovo Ústí?

Od malička jsem hrál za FK Tábor, po dorostu jsem se hodně těšil na juniorskou ligu už pod novým názvem FC Táborsko. Ale bohužel jsem nestihl začátek sezony, protože mě dlouho trápil stehenní sval a tak jsem šel na hostování do Chýnova. Tam jsem toho také příliš neodehrál a když jsem nastoupil, tak to nebylo ono. Proto jsem se domluvil s L. Šebkem a  šel to zkusit na Sokol, kde jsem po půl roce hodně spokojený.

  

3.Skoro celý podzim jste se pohybovali na druhém či třetím místě, ale poslední tři kola jste propadli a skončili šestý. Co se stalo?

Je to tak bohužel. Poslední 3 zápasy nám nevyšlo vůbec nic, nedařila se mezihra, nevytvářeli jsme žádný tlak, a když ve třech zápasech nedáme jedinou branku, tak je samozřejmě těžký něco uhrát.

  

4.Vedení klubu posiluje a získalo tři hotové hráče na jarní část sezony, budete se tedy znovu chtít dotáhnout do popředí tabulky?

Určitě je jenom dobře, že k nám přijdou nové tváře. Konkurence je zdravá a všichni chtějí hrát v tabulce nahoře, takže doufám, že se na jaře zase zvedneme a dotáhneme na čelo tabulky, kam určitě patříme.

  

5.Podzim se ti povedl, ohlasy na tebe jsou výborné,co za tím stojí, že v Chýnově loni nebyla tvoje sezona tak úspěšná, jako ta letos.

Těžko říct, ale velkou roli v tom hrálo časté zranění. Nehrál jsem pravidelně a bylo to znát, a když už jsem nastoupil, tak se mi příliš nedařilo. Každopádně na Sokole jsem na podzim odehrál všechna utkání, takže doufám, že už to bude jen a jen lepší.

  

6.Jak jsi spokojený  v novém klubu,fotbalově i mimo kabinu.

Máme v týmu hodně výborných fotbalistů, a i když tomu tabulka nenasvědčuje, tak si myslím, že máme tým na to, abychom vyhráli celou soutěž. A mimo kabinu je to taky super, když jsem přicházel, tak už jsem většinu kluků znal, máme tam jednu velkou partu a to je hodně důležitý. Samozřejmě včetně trenérů a vedení.