Rozhovor s Honzou Fákem.

 

1. Honzo, kudy vedli tvé fotbalové kroky, než si přestoupil do Sokola?

Od přípravky do mužů jsem hrával za Ševce. Ale v mladších žácích jsem měl půlroční hostování v Borussii Dortmund, kde to nevyšlo kvůli platebním podmínkám. Poté jsem tedy hrával za Ševce. 2 roky v mužích, než jsem se odstěhoval na půl roku do Dražic formou hostování a jako poslední štace před Sokolem jsem strávil 2 roky v Chotovinách, kde mi nabídli práci, dům a vesnickou dívku. Nesplnili jednu ze tří podmínek, tak proto jsem zamířil do fantastického klubu Sokola Sezimovo Ústí.
 

2. Jak by jsi zhodnotil podzimní vystoupení svého mužstva?

Byl jako na houpačce. Na začátku jsme vlétli do ligy, vyhráli jsme, i když třeba ten průběh zápasů tak jednoznačný nebyl. Vedli jsme, ale pak přišla série bez výhry a začalo se mluvit o krizi. Teď cítím, že jsme zase na cestě vzhůru. Osobně jsem se cítil dobře. Jen zlepšit obranu a byli by jsme na vysoké úrovni.
 

3. Jak zvládáš přípravu, je prý hodně zaměřená na fyzičku a sílu.

Já osobně přípravu zvládám dobře, jelikož si sílu nabírám v posilovně s mým osobním trenérem, kamarádem a spoluhráčem Petrem Vinšem a fyzičku nabírám sám doma, jelikož jsem si koupil Totalgym 1000.
 

4.Cíl Honzy Fáka pro jarní část sezony?

Tak určitě pomoct týmu co nejlepšími výkony a hlavně aby byl trenér spokojen.
 

5.Honzo, proslýchá se , že kariéra Ládi Šebka se blíží ke konci. Údajně si vážným kandidátem ne jen na kapitánské céčko, ale i na novou vůdčí osobnost v týmu, jsi na to připraven?

Až Láďa Šebek skončí kariéru, tak jako by něco umřelo na Sokole. Je to nemyslitelný pro náš a cely Sokol.. Nedokážu si představit, že by Láďa skončil, jelikož je to vůdce kapitán a můj nejlepší kamarád. A jestli jsem připraven, zaleží na trenérovi, ale ničeho se nebojím a jsem připraven za tým nést zodpovědnost.
 

6.Proslýchá se, že jsi v kabině takový módní guru, můžeš nám něco vynést z kabiny na veřejnost?

No ne jen já, ale hodně to debatujeme s Ondřejem Martínkem , Dominikem Šmídem a Alešem Kutnerem.

Tak určitě. Velice se mi líbí styl Matěje Pěkniceho, ten vyzývá styl levně, ale slušivě, takže ho potkávám často v sekond handech. Poté bych rád vyzvedl i Zdenka Fundu, který používá takový retro styl, což mě se osobně líbí. A abych jenom nechválil, jsou tam i tací kteří nosí tepláky kamkoliv jdou. Např. na diskotéku vyrazíme a dotyční mají tepláky, experti číslo jedna jsou Petr Vinš a Honza Šimák, ale u Honzy je toho mnohem víc.