Rozhovor s Láďou Šebkem

1.Láďo, jaké je tvoje zhodnocení podzimní části sezony?

Myslím si, že naše postavení v tabulce neodpovídá kvalitě našeho kádru, i když jsme se tři čtvrtě podzimu pohybovali na 2. či 3. místě, nebylo to pokaždé ono. Pak přišel bohužel nešťastný závěr podzimu - ty tři poslední zápasy, které nás odsunuli až na 6.místo.
 

2.Jste tedy připravený na jaře zahájit útok opět na přední příčky tabulky?

Já doufám, že ano, pokud někteří tomu dají něco navíc, pak určitě! Máme v týmu hráče, kteří to táhnou, dá se říct celej podzim, ale k nim se musejí přidat i ti, kteří na to mají potenciál, ale nedokážou ho pravidelně zúročit.
 

3.Dá se říct, že jsi spíš kritický, ačkoliv jste nahráli nejvíc bodů v historii Sokola v 1.A třídě?

Pokud vidím, že tady jsou kluci,kteří na to mají fotbalově, což není jen o tomto ročníku, tak mi to pak připadá, jako že tu vlastně mrháme časem. Teď jsme ještě navíc opět posílili, což už nás i zavazuje k tomu, aby jsme si alibisticky neříkali: hrajem klidnej střed tabulky!

 

4.Zimní příprava, jak jí zvládáš ty s těma mladýma?

No, každý trénink jsem si říkal, bude to moje poslední, obzvlášť ta letošní byla trošku náročnější, i když v mém věku už to lepší nebude. I když občas jsem měl sil dost, abych zaútočil na čelo pelotonu, ale trenéři mi dali jasný příkazy: hlídej to tam vzadu, ať se neflákaj!:-)
 

5.Začínáte doma s Bavorovicemi, s třetím týmem tabulky, ale bez nejlepšího střelce a hráče podzimu Dominika Šmída.

Jednoznačně musíme vyhrát! V naší situaci si nemůžeme dovolit ztrácet body, protože už jsme v půlce sezony a nebude čas to dohnat, obzvlášť při naší ztrátě. Co se týče Dominika, nebudu říkat takové to klišé, každý je nahraditelný, my ho při jeho kvalitách a jeho stylu hry nenahradíme! Ale jsou tam i jiní rozdílový hráči, kteří jsou schopni rozhodovat zápasy. Obzvlášť jeden, ale toho jmenovat nebudu, ona mu ta chvála nedělá dobře.:-))

 

6.Máte v oddíle i ženský fotbalový tým, co tvoje dcera, které je zatím tuším pět let, zdědila po tobě talent?

Zdědila obrovský, ale tenisový, takže bude mít za úkol mě co nejdříve zajistit tak, abych šel co nejdříve do předčasného důchodu.:-)) Popravdě jí zatím chytlo hodně tancování, což po mě nemá, tenis jí taky baví, ale je, jak bych to řek, netrpělivá po mamince.:-)
 

7.Cíl pro jaro?

Cíl? Asi to, aby jsme si řekli po konci sezony, udělali jsme maximum pro to, aby jsme skončili co nejvýš!!!