Rozhovor s Láďou Šebkem ke kontumaci s Bavorovicemi

1.Láďo, kontumace zápasu s Bavorovicemi, co se stalo?

 Co se stalo? To, že hráči mají registrační průkaz, ještě neznamená, že můžou nastoupit k zápasu, musí ještě k tomu mít každý rok zaplacený  poplatek, neboli daň pro Fotbalovou asociaci České republiky - FAČR. Musíme si hlídat jak naše hráče, tak i hráče, kteří jsou zde na hostování, ale jsou v registru poplatků vedeny v mateřských oddílech. To platí od těch nejmenších až po dospělé, ale platit musíme i za všechny pořadatele, vedoucí, trenéry atd.

 

2.Kontumace, není to až tvrdý trest?

Já to řeknu takhle. Už před dvěma roky, když s tím pánové na svazech začali, jsem říkal, že ty kontumace jsou až příliš tvrdý trest a věděl jsem, že se to může jednou stát i nám, jako komukoliv jinému, jsme jen lidi. Teď, když vidím, jak to všechny v našem klubu vzalo, od hráčů, přes trenéry, funkcionáře a fanoušky, jsem na ty pány, co zavedli toto pravidlo - jedna administrativní chyba a kontumace, nehorázně, jak bych to řekl..........zahořklej! Oni vůbec ti rádoby funkcionáři na svazech se nám to snaží čím dál tím víc ztížit, asi jim to dělá dobře, hlavně to, že nám, jako i všem oddílům za každou kravinu dávají  pokuty, asi aby vybrali co nejvíc peněz na svoje prémie a jejich honosné porady.
 

3.To jsou tvrdá slova. 

Já dám jeden příklad, hrajeme zápas doma, samozřejmě k nám s rozhodčími pošlou i důležitého pána delegáta, ten si na nás vymyslí, že chce vidět plán rozmístění pořadatelů, když ho nemáme, okamžitě našemu hlavnímu pořadateli vyhrožuje pokutou, pak ale řekne, že chce vidět všech devět pořadatelů na svých místech podle plánů vydané FAČRem, a hrozí nám další pokutou! Kde my by jsme sehnali jen tak na zápas devět pořadatelů. A to bych mohl pokračovat........

 

4.Kontumace je teda jasná, budou ještě další tresty?

Ale samozřejmě že ano, poženou před disciplinárku mě jako kapitána, vedoucího a ještě trenéra, ať to má pořádný grády! No a nakonec nám napaří klasicky pokutu. Oni si myslí, že jen to, že nám zkontumovali vyhraný zápas, to je přece málo, jak říkám, oni si myslí, že to je jak u nich na svazu, že tu má i uklizečka svoji sekretářku. Jenže oni si neuvědomují, že to v těchto malých oddílech dělá pár nadšenců po práci a někdy se ta administrativní chyba bohužel udělá! Od léta mají být další novinky, které prý opět ,,ulehčí" fotbalovým funkcionářům administrativní život. Hlavně těm dříve narozeným, oni si neustále myslí, že mladá generace je plná elánu podílet se na fotbalovém dění v klubu.
 

5.Takže se cítíte ukřivděni?

Pozor, já uznávám, že jsme udělali chybu, je to v těch jejich řádech, jen bych to přirovnal třeba k tomu, jako že když žák ve škole udělá chybu v nějaké úloze, tak ho hned vyloučí ze školy! Je to o tom nepřiměřeném trestu, vůči té malé chybě.

 

6.Co jsem slyšel, tak kontumaci s tímto problémem postihlo řadu klubů.

Tak samozřejmě, jak říkám, je to problém, který se může stát každému a nadává na to spousta funkcionářů, ale ten poplatek za hráče 200,-kč je prostě  třeba zaplatit včas, jinak by svaz zkrachoval.