Rozhovor s trenérem Milanem Barteskou

    Milane, i za hranice okresu se dostala zpráva, že přebíráte mužstvo Sokola Sezimovo Ústí. Údajně jen jako trenér a hráčské povinnosti si dál budete plnit v Želči, tak co je na tom pravdy? Vedení Želče vám vyšlo vstříc? Nebyly žádné problémy?
            
Je to pravda, trénovat budu na Sokole, jako hráč pomůžu v Želči. Vím, že se pomalu blíží konec aktivní kariéry, tak jsem se rozhodl pro trénování na Sokole. Vedení Želče to nechalo na mě. 

Co soudíte o kvalitách mužstva Sokola? Nemyslíte si, že mu chybí nějaký zkušený hráč, věkový průměr mužstva se na podzim pohyboval okolo 21 let. Sokolu už hráčsky prý určitě nepomůže dlouholetá opora týmu a ikona Ladislav Šebek, který prý kvůli vážným zdravotním problémům zad už od poloviny podzimu nehrál a po těžkých zdravotních problémech zad nedávno ukončil fotbalovou kariéru.
            Máte pravdu, Sokol má velmi mladé mužstvo, většina zkušených hráčů byla zraněna, Láďa už nám na hřišti asi nepomůže, ale věřím, že někdo z těch zkušených se přes zimu uzdraví. Avšak jinak má mužstvo určitě kvalitu!

Jaké změny můžou hráči od vás jako nového trenéra očekávat?
            Už jsem klukům naznačil, že mám rád tréninky na hřišti, takže i v zimní přípravě budeme trénovat jen na hřišti, ne v terénu. Ale to neznamená, že to bude pohoda!

Sokol má sice mladý, ale kvalitní hráčský kádr, do něhož se vrátí zranění hráči, kterých během podzimu bylo až deset, souhlasíte se mnou, že tenhle tým, pokud se udrží pohromadě, má před sebou budoucnost? Navíc s vámi, jako kormidelníkem, který má obrovské hráčské zkušenosti z nejvyšší soutěže a jako hrající trenér dovedl úspěšně Želeč až do krajského přeboru.
            Budoucnost má, je na nás všech, aby se postupně zlepšovali, protože jsou ve věku, kdy se ještě můžou posunout výš. Časem uvidíme, jestli se to daří.

Jak se těšíte na trénování na Sokole, kde je i díky místním fanouškům v útulném hezkém areálu kolikrát hezká fotbalová atmosféra?
            Přesně tak, tenhle areál je pěkný, navíc má Sokol dvě travnatá hřiště, což je super. Z bytu to mám deset minut chůze, takže ideální. Ještě abychom předváděli pohledný fotbal, a bude vše ideální.

Co na to rodina? Teď abyste se rozkrájel, hráčské povinnosti v Želči, trenérské na Sokole. Musíte mít trpělivou manželku? (smích)
            Manželka si za těch dvacet let už zvykla, bere to v pohodě. Navíc děti už máme velký a všichni mě podporují, takže paráda.

Trenérské přání Milana Bartesky v novém působišti?
            Přání mám, aby nás ten fotbal bavil, protože na téhle úrovni by to mělo být hlavně o chuti si zahrát a samozřejmě abychom si v létě řekli, že to má smysl dělat dál.

Zpracoval Josef Novotný