Rozhovor s Ondrou Martínkem

    1.Ondro, kudy vedli tvoje fotbalové kroky?
            Začal jsem v 8 letech na Větrovech, kde jsem hrál až do mladších žáků. Pak jsem přestoupil do FK Tábor, kde jsem vydržel do dorostu. Pak přišla velice lukrativní nabídka ze Sokola a já neváhal a přestoupil sem …Byl to velký posun v mě kariéře.

              2.Zimní příprava v plném proudu, jak ji snášíš? Prý je to hodně o běhání a o kopečkách?
            Zimní příprava je vždy náročná, bohužel bez ní to nejde. Je to moje nejméně oblíbené období. Zatím ji celkem snáším, protože sem toho moc neodtrénoval, ať už kvuli nemoci nebo pracovnímu vytížení, ale poslední dobou už je to lepší, každým zápasem se cítím lépe.

            3.Hráli jste v přípravě i proti Táborsku ,,B", výborný výkon, jak je ale možné, že proti takovému týmu zahrajete výborně, vytvoříte si řadu tutovek, zahrajete dobře v defenzívě a pak propadnete v zápase s Meteorem 2:2 a optimální výkon nebyl ani s Mladou Vožicí, i když jste ho vyhráli 4:2, ale dostat dva góly s tímto soupeřem je asi moc?
            Myslím, že u nás vždy platilo, že se nám lépe hraje s fotbalovějšíma mančaftama. Každopádně tohle je příprava a trenér zkouší různé hráče na různých postech a z toho vyplývá nevyrovnanost výkonů.Do mistráku věřím že si to sedne..

             4.Vraťme se k podzimu,závěr vám nevyšel,co je potřeba zlepšit,aby jste na jaře zase byly na vítězné vlně?
            Konec podzimu nám nevyšel, protože jsme se nescházeli na trénincích v takovém počtu jako na začátku. Většina hráčů nestíhala z práce dřívější tréninky, včetně mě. Samozřejmě, že máme v týmu hráče, kteří podají kvalitní výkon i bez tréninku, viz. Láďa Šebek nebo Dominik Šmíd, ale na mě osobně je to hodně znát když netrénuji… Důležité bude abychom zvládli první domácí zápas a pak si myslím, že to bude dobré.

            5.Ondro,cíl pro jaro a reálné umístění v tabulce?
            Cíl pro jaro skončit minimálně do třetího fleku a hlavně se fotbalem bavit, proto ho přeci hrajem :-)  jo a pro žízeň ještě…

            6.Říká se, že ty i chlapský zbytek tvojí rodiny jste velcí fanoušci motorek? Jaký je Ondra motorkář a kdo je u vás v rodině nejbezpečnější jezdec? (smích) Zúčastňujete se pravidelně VC Brna? A jak se na váš koníček v rodině dívá mamka?
            Jo to je pravda, jsme taková motorkářská rodinka. Nejbezpečnější jezdci byli děda s bráchou, ty jezdili hodně opatrně, ale oba už motorky prodali, takže se nám gang trošku zmenšil. Já s tátou jezdíme celkem svižně, ale bezpečně. Do kategorie dárců orgánů si myslím nepatříme. Na VC Brna jezdíme pravidelně každý rok už asi 8 let, stala se z toho taková tradice, dokonce už tam děláme i rozhovory pro televizi Nova. Mamka má samozřejmě strach pokaždé když někam vyrážíme, ale za ty roky už pochopila, že motorky do naší rodiny prostě patří.


            7.Jakou máte partu v kabině?Říká se,že partu máte dobrou a je v ní řada originálních individualit?

  Na Sokole byla vždy výborná parta, to je taky jeden z hlavních důvodů proč tu hraju. Pokud mám říci ňákou indvidualitu, tak je to rozhodně pan Honza Fák, to je prostě bavič a showman kabiny :-D