Rozhovor s trenérem Stanislavem Mansfeldem

Jak celkově hodnotíte umístění v podzimní části sezony?
            Jsem nespokojen, věřil jsem v umístění do 3. místa.

Co vám schází k úplné spokojenosti?
            Uhrát minimálně o osm bodů více! Nejvíce chybí body ztracené venku v Borovanech a na Loko Č.B. Dále vyhrát domácí zápas s Větřním a Planou nad Lužnicí.

Který zápas byl dle vašich představ a na který byste nejradši zapomněl?
            Nejlépe se mi líbil domácí zápas s Jindřichovým Hradcem a Dobrou Vodou. Tyto zápasy byly na úrovni krajského přeboru. Nejraději bych zapomněl na katastrofální zápasy doma s Větřním a Planou, dále pak venku na Loko Č.B.

Co se stalo v závěru podzimu, kdy jste v posledních třech kolech výsledkově totálně propadli?
            Nechci se vymlouvat, ale sehráli jsme smolný remízový zápas doma se Slavií Č.B. Měli jsme převahu, ale gólově jsme vyšli naprázdno. Na Loko Č.B. jsme doplatili na fatální neproměňování šancí v prvním poločase, nedisciplinovanost dvou hráčů. Nedali jsme ani penaltu! V předehrávaném zápase s Planou jsme propadli naivním výkonem. Po čtrnácti minutách jsme prohrávali 0:2 a na zvrat už jsme neměli.

Je někdo, koho byste chtěl vyzdvihnout za podzimní výkony?
            Spolehlivé výkony odváděli Honza Šimák, Láďa Šebek a v útoku Dominik Šmíd.

Dojde v kádru ke změnám?
            Určitě, ke stávajícímu kádru přijdou tři noví hráči a Honza Löffler se vrací po delším zranění.

Jak bude probíhat zimní příprava?
            Přípravu jsme začali 17. ledna a tréninky budou třikrát týdně plus osm přípravných zápasů.

Odejde Dominik Šmíd? Nejlepší střelec mužstva a dle ohlasů i z tábora trenérů soupeřů nejlepší hráč ve většině zápasů na hřišti vůbec. Jak jste spokojen s jeho výkony a v jednadvaceti letech není tato soutěž na něj málo?
            Dominik je odchovanec Táborska, když vyšel z dorostu, šel do Chýnova, kde mu to moc nesedlo. My jsme si ho k nám vzali letos na přestup a dostal u nás plnou důvěru a po většinu sezony odváděl dobré výkony. Poslední tři zápasy nehrál tak, jak jsem od něj očekával, jeho hranice je někde výš. Uvidíme, jestli se posune výš, musí na sobě stále pracovat!