Rozhovor se Zdeňkem Fundou.

 

1.Zdeňku,jaká je spokojenost u tebe s podzimní částí sezony?

Já jsem s podzimní částí sezony dá se říci vcelku spokojen. Když si vzpomenu na předešlé sezóny, kdy jsme okupovali spodní patra tabulky a hrozil nám sestup do nižší soutěže, musí být po podzimu, svým způsobem, spokojený každý z nás. Uvidíme, co přinese jarní část...

 

2.Není po podzimu a vzhledem k rozehrané soutěži 6.místo v tabulce málo?

Je fakt, že jsme odehráli zápasy, ve kterých jsme mohli urvat nějaký ten bodík navíc a naše umístění mohlo být o něco veselejší, i tak si myslím, že se po podzimu vyskytujeme na uspokojivém 6. místě, ze kterého se budeme na jaře snažit vyšplhat ještě o něco výš...Kvalita týmu je natolik vysoká, že by s tím nemusel být takový problém.
 

3.Pojďme k k zimní přípravě,je prý náročná a tvrdá,jak ji zvládáš?

Zimní příprava je takové nutné zlo a neznám hráče, který by se z ní těšil :) Nicméně je to jediné období, kdy se dá nabrat potřebná fyzička a síla, kterou pak čerpáme po celý rok. Je fakt, že v mladším věku jsem tréninkové dávky zvládal o trochu lépe a rychleji jsem regeneroval, ale i tak si myslím, že to zvládám dobře. Máme v přípravě velké množství přátelských zápasů, takže se ta dřina trochu kompenzuje...není to jen o běhání v terénu a makání v tělocvičně, což všichni hráči určitě uvítají.
 

4.V přípravě zatím nemáte moc přesvědčivé výsledky,až na zápas s Táborskem ,,B" to nebylo ono,čím to?

Myslím, že se v každém z nás kumulovala únava a těžkly nám nohy. Navíc jsme byli jen párkrát na hřišti s balonem a proto si s ním ještě moc nerozumíme...ve hře bylo mnoho nepřesných přihrávek a ještě chvilku potrvá, než si vše sedne. Ale do začátku jarní části sezony je ještě dostatek času a myslím, že vše dopilujeme.
 

5.Do kádru se vrátil po zranění Loffler,přišel Brůžek s Šabartem, je to náznak,že chcete v tabulce výš?

Všichni jmenovaní jsou nesmírně kvalitní hráči, kteří určitě patří do základní sestavy a mohou svými zkušenostmi týmu pomoci se vyšplhat o nějakou tu příčku výš.

 

6.Nepříjemná věc,zranění Honzy Fáka v minulém utkání s Vožicí,je to velká škoda,dle trenéra Honza chytil obrovskou formu v přípravě a i jeho   tréninková účast byla vynikající.Má zlomené zanártní kůstky a je minimálně na měsíc mimo hru a asi nestihne úvod sezony,co to pro vás znamená?

Honzovo zranění mi je líto, ale zas až takovou vědu bych z toho nedělal. V kádru máme několik kvalitních hráčů, kteří za něj mohou 100% zaskočit. Spíš mám obavy, aby v té měsíční vynucené přestávce Honza nenakynul a neměl problém s nadváhou...Už teď, během tréninkového drilu, mi přišel takovej oplácanej, takže se ani nedivím, že pod jeho váhou zánártní kůstky popraskaly... Tímto bych chtěl Honzu pozdravit a popřát mu brzké uzdravení :)

 

7.Jinak Zdeňku otázka na závěr,jak zvládáš roli otce?Už se byla dcera podívat na tátu za řekou na fotbale?

Roli otce zvládám řekl bych dobře. Prožívám nejkrásnější období svého života a i když je občas obtížné skloubit rodinu a fotbal, mám po svém boku člověka, který mě ve fotbale maximálně podporuje. Dcerka se ''chodí'' dívat téměř na každý domácí zápas a ačkoliv ještě nemluví, její podpora v hledišti je pro mě motivující :)